[ חזרה ]

אבהות

היום בימינו, גברים מעוניינים לקחת חלק בהורות, הן מבחינת טיפול בילדים והן מבחינת חינוכםהמעורבות מתחילה לגדול ככל שהתינוק גדל ואפשר לתקשר עימו.האבהות אינה אינסטינקטיבית, אלא נרכשת. ממש כפי שהאם לומדת להכיר את ילדיה כך גם האב.הכל מתחיל בשמחה הגדולה בידיעה שאתה עומד להיות אב, בת זוגתך בהריון, ואתה מתחיל לחוות קירוב ועוצמה שתתחזק עם הזמן.חשוב שהאב לעתיד יתמוך בבת זוגתו, ילך עמה לקורס הכנה ללידה, יהיה קשוב לה ולצרכיה הפיזיים והנפשיים, יצטרף אליה לבדיקות הקשורות להריון- אולטראסאונד, בדיקת רופא נשים, בדיקת מי  שפיר וכו' עפ"י בקשתה.בלידה יש לבעל מקום של כבוד, בין אם זה בתמיכתו בבת זוגתו בזמן הצירים והלידה, חיתוך חבל הטבור,החזקת התינוק שנולד בשעה טובה, וכמובן- בבית, עזרה במתן בקבוק, החתלה, רחצת התינוק, הרגעתו, סידור הבית ודאגה לאם בכל מה שזקוקה להצלחת הנקה, בונדינג (התקשרות נפשית לתינוק) וכו'.מאחר והאשה היא זו שחווה את ההריון, התנועות של התינוק, הבדיקות, הטלטלות הריגשיות, הלידה , ההנקה- הגבר מרגיש צורך קיומי להתחבר לתינוק שלו, ויש לו הרבה מה לתת ולאהוב לאחר שיוולד התינוק.

אז מה הם הדברים שהאבא יכול לעשות על מנת להתחבר לתינוק שזה עתה נולד לו:

מותר לבכות- לידת התינוק שלך זה הרגע מרגש ביותר ! החזק את תינוקך, לטף אותו, חבק אותו הסר את חולצתך כדי שתוכל להרגיש את חום גופודבר אליו, תשיר לו שיר (תינוקות מאוד אוהבים ששרים להם..)תסתכל על התינוק שלכם , למי הוא דומה, תהיה מאושר ביצירה המדהימה שלכם הבונדינג בין האב לתינוק חשוב לא פחות מהבונדינג בין האם לתינוק. מתוך מחקרים שנעשו מצאו כי החיבור בין שני ההורים לתינוק תקנה לתינוק התפתחות תקינה ובריאה . לבת זוגתך יהיה הרוגע והאושר שאתה רוצה ומסוגל לטפל בתינוק שלכם, תוכלו ללמוד ביחד כיצד לרחוץ אותו, לחתל אותו, להלבישו. הזוגיות שלכם תתעצם בדיוק מהמקום הזה ששניכם שלמים בהורות המופלאה שלכם.

זיכרו-

יש קשיים אחרי הלידה, בין אם זה חוסר שינה, כאבים ועייפות של האם כתוצאה מהלידה, ביסוס הנקה שלא תמיד מצליחה בהתחלה, יש כ"כ הרבה אלמנטים שצריך לדעת , לטפל וללמוד.עשו זאת בשיתוף, תפרגנו זה לזו, קחו עזרה במידת הצורך ולו בשביל לצאת לבד להליכה של חצי שעה, רק כדי לצבור כוחות ללילה שיבוא..

[ חזרה ]