[ חזרה ]

חשיבות בן הזוג בחדר לידה

ללדת עם דולה

נשים רבות חוות את ההריון כתהליך מעצים, מיוחד, מרגש ומשמח.

אוהבות את גופן המשתנה ומתחברות להריון. הן מרגישות שלמות ומושלמות..

יש כמובן חששות שמתלוות, שאלות לא פתורות, פחדים לקראת הלידה הקרבה ולשמחתי בעידן של היום, ישנה מודעות בכל הקשור להריון, הלידה, ההנקה, הרוב מדברות על זה וכולם ניזונים מסיפורי לידה, הנקה וגידול הילדים.

המקום לבעל היום, לעומת העבר, הוא במגמה שיוויונית, למרות שאינו חווה את השינויים הפיזיולוגים, הריגשיים והנפשיים שחווה בת זוגתו, הוא עדיין שותף לחוויות המדוברות, לעוצמות, יש פתיחות בנושא ואחוז גדול מהגברים מעוניין לדעת יותר, והמשפט: "אנחנו בהריון" נשמע אז איפה הבעל נמצא בזמן אמת- האם הוא מחכה מחוץ לחדר, כוסס את ציפורניו, מיואש מכמות השעות שאשתו נאלצת לעבור בכאבי הלידה לבדה  או.. שהוא נכנס לחדר , נותן לה יד, מנשק אותה, לוחש באוזנה כמה שהיא חזקה, מדהימה, אמא לתפארת מדינת ישראל?!

רוב הנשים רוצות וצריכות את הבעל לידן בחדר לידה מהסיבות –

"הוא יצר איתי את ההריון"

"חשוב לי שיראה מהשניה הראשונה את התינוק שלנו"

"הוא האבא- מה יסב לו יותר גאווה מלהיות שם?"

"אני זקוקה לו שיאמר לי מילים נעימות, מרגיעות"

"אני רוצה שייגע בי, יעסה את גבי , יהיה קשוב לצרכיי"

יחד עם זאת, נשים שלא רוצות שהבעל יראה אותן בשעת הכאב הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי-

"אני מפחדת שלא יימשך אליי אחרי הלידה"

"אני מפחדת שאשתנה לידו בזמן הכאב, שאצעק / אהיה חסרת אונים"

"אני מפחדת לאבד שליטה"

ועוד הרבה חששות ותהיות, אז מה הדרך הנכונה?

כדולה תומכת לידה , אני מייעצת לזוגות לבחור מה שמתאים להם, מסבירה את תהליך הלידה ומה הולך לקרות שם. אני מלמדת את הבעל טכניקות כיצד לעזור לזוגתו:הוא יכול לעמוד לצידך, לתת לך יד, לדרבן אותך ללחיצות אפקטביות, להיות נוכח בקולו, במגע שלו. עיסוי בגב, ריקוד משותף, הרטבת הפנים, הגשת כוס מים עושים את כל לגשר בין הפערים שבינך לבין הצוות, לתת לך מענה זיכרו שמדובר בתהליך אינטימי, מקרב ומרגש, לעיתים כל מה שאנו זקוקות לו זו מילה טובה, שבריר של אופטימיות, שיכולה לשנות את כל מהות הלידה.

[ חזרה ]